תיכון נעמת פתח תקווה

דבר היועצת

הורים ותלמידים יקרים,
מטרת העל שלי, כיועצת ביה"ס, היא קידום הרווחה הנפשית (wellness) של ביה"ס כארגון ושל כל הנמצאים בו: תלמידים, מורים והורים.
לטובת מטרה זו אני מסייעת לצוות החינוכי ביצירת אקלים חינוכי מיטבי, בו כל ילד יוכל להרגיש מוגן ובטוח, שייך, אהוב ובעל ערך. בעיניי זהו הבסיס הדרוש לתלמיד להיות פנוי ללמידה ולמימוש הפוטנציאל הטמון בו.
לכן אחד מתפקידי היועצת הוא לקדם את הדיאלוג של התלמידים בינם לבין עצמם, ובין המורים לתלמידים, כך שהמורים יוכלו להיות מבוגר משמעותי לילדים והם יפנו אליהם כשמשהו מעסיק אותם.
מטרה חשובה נוספת היא קידום הלמידה הרגשית והחברתית של התלמידים, בכדי לסייע להם להתמודד עם משימות התפתחותיות ועם מצבי חיים שונים. התוכנית החינוכית והחברתית בביה"ס מייצרת הזדמנויות לתלמידים ללמוד על עצמם, להתנסות בפיתוח כישורים אישיים ובין אישיים ולהתמודד עם מצבי לחץ, שינויים ומעברים, מצבי קונפליקט ומצבים רלוונטיים נוספים, ולהצטייד בארגז כלים ישים ומשמעותי לחיים. לדוגמא, בחודש הראשון עבדנו עם הכיתות במסגרת שיעור כישורי חיים על התמודדות מיטבית עם שינוי ומעבר לבית ספר חדש. לאורך השנה התכנים בשיעורי כישורי חיים משתנים בין שכבה לשכבה על פי השלב ההתפתחותי של הילדים.
בביה"ס ישנו צוות טיפולי, הכולל את המנהלת, פסיכולוגית, שתי יועצות עובד סוציאלי ועובדת קידום נוער , שתפקידו דאגה לפרט, במטרה לאפשר לכל תלמיד להביא לידי ביטוי את יכולותיו. אחריותו של הצוות הטיפולי לדאוג שתלמידים בעלי צרכים מיוחדים יקבלו במסגרת בית הספר את התנאים המיטביים הדרושים להם לשם למידה אפקטיבית וביטוי ידיעותיהם ויכולותיהם.

שלכם
כינרת גלבוע

שינוי גודל גופנים