תיכון נעמת פתח תקווה

אזרחות

נגישות- מטלת ביצוע באזרחות

מטלת ביצוע היא מטלה לימודית המציגה בעיה מהחיים הדורשת פתרון או מטלה הדורשת ביצוע של משימה. במטלת ביצוע התלמיד מדמה תפקוד כפי שהיה מתפקד בחיי היום-יום.
במטלת ביצוע יש מספר תשובות אפשריות והתלמיד נדרש למצוא אחת מהן תוך שימוש בידע קיים ונרכש. מטרת מטלת הביצוע היא הערכת יכולתו של התלמיד ליישם תוכני למידה תוך כדי הפעלת שיקול דעת, תכנון, ארגון ומיזוג מידע, הסקת מסקנות וביקורתיות. מטלת ביצוע מסתיימת כאשר התלמיד מפיק תוצר חשיבה ומציג אותו.

אנו תלמידי שכבת יא' ביה"ס נעמת בכל שנה נבחנים במקצוע אזרחות. השנה החלטנו להתמקד בנושא חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שאושר בכנסת ישראל בשנת 1998.

החוק קבע עקרון יסוד ולפיו זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ומחויבותה של החברה בישראל לזכויות אלה מושתתים על ההכרה בעקרון השוויון ועל ההכרה כערך האדם שנולד בצלם .

התוצר הסופי שלנו הוא סרטון "בובות ראווה" אתגר בובות הראווה (באנגלית: The Mannequin Challenge) הוא אתגר סרטון ויראלי המאתגר את האנשים המשתתפים בעשיית הסרטון לקפוא על מקומם למשך מספר דקות בעוד מצלם הסרטון נע סביבם ומתעד אותם בתנוחות שונות. בעוד השיר "Black Beatles" של להקת "Rae Sremmurd" מתנגן ברקע.

האתגר החל כשקבוצת סטודנטים מאוניברסיטת ג'קסונוויל שבפלורידה החליטה להעלות ב-12 באוקטובר 2016 סרטון לרשת, בו הם תועדו קפואים על מקומם בתנוחה שבחרו מראש על ידי סטודנט שהסתובב סביבם. מהר מאוד, הסרטון נהפך לוויראלי, ובעקבותיו נוסד "אתגר בובות הראווה", שבו השתתפו אנשים מכל רחבי העולם, כולל אמנים, פוליטיקאים וספורטאים מפורסמים, ועם הזמן, צילום האתגר השתכלל יותר ויותר וכן צצו גרסאות שונות של האתגר.

שינוי גודל גופנים